SEO NAME

Pokud si chcete užít krásy skalních měst bez davu dalších turistů, nechte se inspirovat naším ne příliš náročným výletem do Broumovských stěn. Jedná se o pěší výlet za skalními vyhlídkami na nejvyšší vrchol Broumovských stěn Božanovský Špičák, kde kromě krásných výhledů uvidíte i nejroztodivnější skalní útvary. Téměř každý z nich dostal název díky své jedinečné podobě, avšak nic vám nebrání trochu popustit uzdu fantazii a vymyslet si pojmenování vlastní.

užijte si krásu skalních měst bez davu turistů

Výchozím bodem pro tuto trasu je parkoviště na Slavném odkud trasa vede po červené turistické trase. Po cestě se určitě nezapomeňte ohlédnout zpět, protože se vás naskytne krásný výhled na nedalekou stolovou horu Ostaš, a v případě hezkého počasí dohlédnete i dál na Krkonoše. Cesta dále pokračuje až na rozcestí u Pánova Kříže, kde začíná a končí 1,5 km dlouhý okruh značený žlutou značkou, který vás zavede až na zábradlím ohraničené vyhlídkové místo na Božanovském Špičáku. Je tedy jen čistě na vás, kterým směrem se vydáte, cesta vás vždy zavede zpět na rozcestí. Cestu na vyhlídku vám budou zpříjemňovat skalní útvary jako Veverka, Ponorka, Kačenka, Kovadlina nebo Velbloud.


Broumovské stěny

Od rozcestí doporučujeme ještě zavítat na nedalekou Junáckou vyhlídku. Na vyhlídku se z rozcestí dostanete po žluté turistické trase. Cesta pokračuje po úzké pěšince mezi skalami a vede přes zmiňovanou Junáckou vyhlídku. Z místa je krásný výhled na Božanovský Špičák a na protější polské stolové hory. Pokud byste pokračovali dále, dojdete téměř k polské hranici a dále dolů do Machova.


Broumovské stěny
Na Slavné se však musíte vrátit po stejné cestě zpět. A pokud ještě nemáte dost vyhlídek, tak na zpáteční cestě můžete navštívit ještě jednu. Slavenská vyhlídka na skalním ostrohu nabízí okouzlující pohled na hraniční Javoří hory, Soví hory, Velkou Kupu (708 m) a Zaječí rokli. K ní vás zavede lesní cesta označena červeným turistickým značením. Po stejné cestě se pak musíte vrátit zpět a pokračovat opět po červené směrem na parkoviště na Slavném.

Délka: 9 km
Typ: pěší výlet
Náročnost: střední
Vhodné pro kočárky: ne
Vhodné pro rodiny s dětmi: ano
Vstupné: ne