SEO NAME

Každý ví, že hlavně na podzim v lese rostou nejrůznější druhy hub. Víte, že v lese ale někdy rostou také kamenné hřiby? Pokud u nás ne, tak se vydejte na výlet k nám do Kladského pomezí, kde jich přímo na hřebenu Broumovských stěn můžete vidět hned několik. Jedná se o pískovcové útvary, které, jak už vás jistě napadlo, dostali název díky svému originálnímu tvaru hřibů. Tyto kamenné zázraky vznikly v důsledku erozního působení na různé vrstvy pískovce s různou odolností vůči vnějším podmínkám.

Ojedinělé skalní hřiby jsou typické pro Broumovské stěny

Nenáročný výlet začíná na parkovišti u osady Slavný, odkud vede žlutá a následně červená turistická trasa po které za chvíli dojdete k nejznámějším kamenným hřibům. Mnoho dalších se však ukrývá také mimo značené stezky. O kousek dál můžete dojít až na vyhlídku, kde se vám naskytne pěkný pohled na skalní útvar zvaný Čertova tchýně.


Broumovské stěny

Z vyhlídky se stezka vrací kousek zpět a pokračuje dále po červené. Na rozcestí U ovčína můžete odbočit vpravo na žlutou trasu na vrchol Modrý kámen s krásnou vyhlídkou do kraje. Žlutá značka vás dovede nad obec Suchý důl a vede nedaleko Hájkovy rokle. Skalní soutěska hluboká 10 až 20 metrů netvoří nijak výrazné skalní věže nebo stěny, za to vyniká záludnými bludišti. Nachází se zde také nejznámější vodopád Broumovskách stěn Suchodolská Niagára. Z rozcestí výlet pokračuje po zelené trase zpět na parkoviště na Slavném.


Délka: 6 km
Typ: pěší výlet
Náročnost: střední
Vhodné pro kočárky: ne
Vhodné pro rodiny s dětmi: ano
Vstupné: ne